W październiku 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu EMPIKu, w którym można było wygrać 1000 książek! Był to długi i ciężki konkurs. Codziennie, przez miesiąc głosowaliśmy na naszą szkołę poprzez aplikację mobilną. Do głosowania zachęcaliśmy: rodzinę, znajomych, sąsiadów, współpracowników, babcie, dziadków, ciocie i wujków – po prostu wszystkich. Nagrodę zdobyło tylko 10 szkół z całej Polski.

Dziękujemy za każdy głos oddany na Szkołę Podstawową nr 5 w Pruszkowie w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”.

Nasza szkolna akcja: „1000 Książek dla SP5” odniosła sukces. Codziennie na konto szkoły przybywało średnio 1000 głosów. Dzięki WAM, tym wszystkim, którzy głosowali, ale przede wszystkim zachęcali do tego rodzinę i znajomych. Skończyliśmy na piątym miejscu, z wynikiem blisko 28 000 głosów. Jest to wspaniały wynik, biorąc pod uwagę, że nasza szkoła działa dopiero od roku. Mieliśmy wspaniałą kampanię reklamową. Telewizja Kablowa Tel-Kab zrealizowała materiał o konkursie, wsparł nas Pan Prezydent Paweł Makuch i Jego Zastępcy oraz całe Miasto Pruszków. Plakaty i ulotki widać było na każdym kroku, a śmieszne filmiki, memy i zdjęcia codziennie przypominały nam o oddaniu głosu (Powstało ponad 140 zdjęć, memów i filmików). Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

WYGRALIŚMY 1000 KSIĄŻEK w konkursie Empiku „1000 powodów by czytać”

21.01.2020 to wyjątkowy dzień w naszej szkole! Odebraliśmy nagrodę w konkursie Empiku – 1000 nowiutkich książek do szkolnej biblioteki. Wydarzeniu towarzyszyła cała akcja przygotowana przez sponsora. Ciężarówka Empiku już od rana jeździła po Pruszkowie – rozdawano książki ludziom na ulicy. Naszą szkołę odwiedzili specjalni goście Pan Książeczka, Przecinek i Kropka, którzy wystąpili na scenie. Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch wraz z Panią wiceprezydent Beatą Czyżewską pomogli rozładować ciężarówkę z książkami. Na koniec kilkoro naszych uczniów udzieliło wywiadu ekipie filmowej, która przygotuje materiał z wydarzenia.

FINAŁ AKCJI – 1000 książek juz w bibliotece!