„Warszawa z lotu ptaka czyli wizyta klasy IVB w Warsaw Spire – najwyższym budynku biurowym w stolicy”

W dniu 16 listopada 2018r. klasa IVB ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie wraz z opiekunem i organizatorem wycieczki, p. Agnieszką Łukasik, nauczycielką języka angielskiego udała się na wycieczkę do najwyższego budynku biurowego w stolicy – wieżowca Warsaw Spire.

Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zwiedzania biurowca i zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, jakie zostały zastosowane w trakcie jego budowy (m.in. najszybsze w Polsce windy). Mogły także zobaczyć, jak wyglądają super nowoczesne pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne oraz w jakich warunkach pracują współcześni menadżerowie. Z wysokości 42-go piętra dzieci podziwiały panoramę Warszawy. Podczas zwiedzania wieżowca były nawet w kuchni (zaprojektowanej na wzór pola golfowego) i widziały jak można oszczędzać powierzchnię w biurze dzięki przesuwanym szafom, które zajmują tak mało miejsca, a tak dużo się w nich mieści! Zachwytom i zdziwieniom nie było końca…

Wolontariusz z firmy „Ghelamco”, który oprowadzał uczniów klasy IVB po wieżowcu opowiedział także o tym, jak wyglądała budowa wieżowca (która trwała 4 lata), ile ton stali zużyto do jego konstrukcji oraz przytaczając ciekawostki techniczne, np. tę dotyczącą wielkości wykopu, który został przygotowany pod budowę wieżowca – był on tak duży, że zmieściłby się w nim cały Zamek w Malborku! Na zakończenie zwiedzania na uczniów klasy IVB czekał słodki poczęstunek oraz pamiątkowe kolorowanki z wizerunkiem budynku Warsaw Spire.