Projekt eTwinning – drugie zadanie

Uczniowie klasy 3B, w ramach realizacji projektu, nauczyli się obcojęzycznych piosenek, przesłanych przez szkoły współpracujące. Okazało się,że nie było to łatwe zadanie, ale zdecydowanie mu sprostaliśmy! Zapraszamy do obejrzenia...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły dołączyli do III Ogólnopolskiej Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Gdy zasiejesz nasionko czytelnictwa, co z niego wyrośnie?...

Ciąg pieszo-rowerowy

19 kwietnia 2024 r. zapadły ważne decyzje dla społeczności SP5 – została podpisana umowa na budowę ścieżki rowerowej od ul. Rusałki do ul. Długosza. Mamy nadzieję, że ta inwestycja wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów. Więcej informacji:...

Klasowy projekt „Stolice Europy”

Uczniowie kl. 2B stworzyli na zajęciach grupowy projekt edukacyjny pt. ,,Stolice Europy”. Lider każdej z grup miał za zadanie wylosować nazwę stolicy do opracowania. Wśród nich znalazły się: Warszawa, Berlin, Paryż, Londyn i Rzym. Każda grupa miała za zadanie stworzyć...
Pokrowce na tablety

Pokrowce na tablety

Koło krawieckie działające w naszej szkole, stwarza uczniom możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Jest okazją do zdobywania przez dzieci nowych umiejętności, przydatnych w życiu codziennym. Nasze zajęcia uczą nie tylko kreatywności, lecz także przyczyniają...

Mistrzostwa i Puchar Polski WADF

14 kwietnia br. w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa i Puchar Polski WADF. Gabriela Kowalczyk uczennica klasy 6C zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Jazz Dance Solo Juniors oraz trzecie miejsce w kategorii Contemporary Ballet Improvisation Solo Juniors. Wraz z...

Drzewo życia

Uczniowie z klas 0-3 mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Drzewo życia”. Spektakl ten opowiadał o losach starej Gazety Emilii, pieska Rysia, potworze Gałganie oraz mądrym Drzewie Życia. Widzowie uczyli się, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i naszą...

Sztuka regionalna – eTwinning

Klasa 3b zaangażowała się w realizację programu eTwinning, w ramach którego wykonała pierwsze zadanie. Uczniowie zapoznali się ze sztuką regionów szkół współpracujących. Potem wykonali prace plastyczne, inspirowane poznanymi dziełami. W Grecji odkryliśmy fascynację...