Dzień walki z DEPRESJĄ

Depresja u dzieci i młodzieży – co powinno nas niepokoić? W języku potocznym często używamy, a może nawet nadużywamy słowa „depresja”. Mówimy: „chyba mam depresję”, „co za depresyjna pogoda”, „nie bądź taki depresyjny”. Zazwyczaj, kiedy tak mówimy, myślimy o naszej...

Wspominamy bale z klasą 1C

Dnia 15 lutego 2021 r. w klasie 1C odbył się długo wyczekiwany „Bal Karnawałowy”. Bawili się na nim razem: myszka, kotek, gepard, góralka, królewna, serduszko, Hawajka, piraci, rycerze, Spiderman, muszkieter, diabełek i inni.  Nie zabrakło śmiesznych...

Zajęcia w świetlicy

Zajęcia w świetlicy to ciekawe propozycje spędzania czasu po lekcjach. Niedawno bawiliśmy się w teatr i wystawiliśmy improwizowaną sztukę teatralną. Od czasu do czasu gramy w ciekawe gry za pomocą multimedialnego projektora, który zmienia podłogę np. w boisko. Lubimy...

Akcja „Sportowa rodzina”

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w akcji „Sportowa Rodzina”. Podziel się z nami zdjęciem aktywności fizycznej, którą najczęściej uprawiacie w gronie rodzinnym. Pokaż nam i innym, jak aktywnie można spędzać wolny czas (zdjęcia opublikujemy na stronie...

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon”

Serdecznie zapraszamy, wszystkich chętnych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”. Wiek: klasy I-VIIITermin zgłoszeń: do 01.03.2021r.Zgłoszenia: u nauczycieli matematyki uczących w danej klasie. Dla uczniów klas I-III: podpisane...

Bal karnawałowy z pokazem mody w klasie 1A

Dnia 11 lutego 2021 r. zgodnie z ludową tradycją uczniowie klasy 1A wraz z wychowawcami pożegnali karnawał. Zabawie towarzyszyła taneczna muzyka, słodki poczęstunek, ekologiczny pokaz mody i dobre humory. Uczniowie przygotowali stroje z materiałów przeznaczonych do...

Poczta walentynkowa w SP5

W ostatnich dniach, w naszej szkole, obchodziliśmy walentynki (z ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych, przypadające na 14 lutego. Uczniowie z klasy 7A przygotowali przystrojone w serca, pudełko, do którego, zgodnie ze zwyczajem zostały powrzucane listy...

Portret Patrona SP5 I. J. Paderewskiego

Dyrektor Szkoły wraz z całym gronem pedagogicznym oraz uczniami składają serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Kowalskiemuza przekazanie pięknego portretu patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie, Ignacego Jana Paderewskiego.  Dziękujemy za aktywną współpracę,...