Pomysły do druku 3D

W minionym tygodniu uczniowie klas 4, 5 i 6 projektowali swoje autorskie pomysły na przybornik do długopisów oraz pudełko na karty SD w programie do grafiki 3D Tinkercad. Na kolejnych lekcjach uczniowie będą przygotowywali swoje projekty do wydruku w drukarce 3D....

Szkolne Koło Wolontariatu SP5 na finale WOŚP

29 stycznia 2023 r. wolontariusze z naszej szkoły wsparli finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Dziesięcioro wolontariuszy z klas ósmych wraz z opiekunami – p. Agnieszką Łukasik i p. Anną Strojek...

Sukces Gabrysi z klasy 2E

28 stycznia 2023 r. Gabrysia Kulik, uczennica klasy 2E, brała udział w przesłuchaniach finałowych Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rybniku. Podczas gali finałowej otrzymała wyróżnienie wśród solistów w kategorii wiekowej 7-10 lat. Wyróżnienie cieszy tym bardziej, że...

„Uczę się rysować”

Kolejne zajęcia koła plastycznego z cyklu „Uczę się rysować” odbyły się w świetlicy szkolnej. Tym razem uczniowie nauczyli się jak łatwo narysować rybę, motyla, sowę i balon. Młodzi artyści dumnie zaprezentowali swoje prace na tablicy...

Mistrzostwa Pruszkowa w piłce siatkowej dziewcząt

26 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się Mistrzostwa Pruszkowa w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii młodzież. Reprezentacja naszej szkoły po zajęciu drugiego miejsca w grupie, zmierzyła się w meczu o 3 miejsce ze Szkołą Podstawową nr 6. W wyrównanej...

Musical „Kosmos”

27 stycznia 2023 r. uczniowie klas 1C, 1D i 1E wybrali się na niezwykłe, kosmiczne wręcz przedstawienie musicalowe pt.: „Kosmos” do CKiS w Pruszkowie. Niezwykle barwne z piękną choreografią i brawurowymi występami tancerzy (w tym również dzieci)...

Cuda starożytnego świata

Uczniowie klasy 3A na zajęciach w tym tygodniu omawiali cuda starożytnego świata. Oglądali filmy i prezentacje o wielkich budowlach tamtych czasów m.in.: latarni morskiej w Faros, Świątyni Heopsa czy posągu Zeusa w Olimpii. Niektórzy przynosili również książki z...