Godziny pracy:

Piątek:

Regulamin biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 5
w Pruszkowie:

• Biblioteka szkolna udostępnia zbiory uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji szkoły oraz rodzicom uczniów uczących się w naszej szkole.
  • W bibliotece należy zachować ciszę by nie przeszkadzać innym.
  • W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napoi.
  • Nie możemy korzystać z telefonów komórkowych, a w razie konieczności kontaktu z rodzicem czy opiekunem, pytamy o zgodę nauczyciela biblioteki.
  • Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie książki, w przypadku zniszczenia musi ją odkupić lub zwrócić jej równowartość.
  • Do końca miesiąca maja każdego roku wszystkie książki wypożyczone z biblioteki należy zwrócić.
  • Książkę wypożyczoną można w domu trzymać przez 2 tygodnie.
  • Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego wszyscy uczniowie zwracają podręczniki, które otrzymali we wrześniu.
  • Biblioteka czynna codziennie w godzinach wywieszonych na drzwiach biblioteki.

Regulamin czytelni:

•  Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele zapisani do biblioteki.
  • Czytelnia jest czynna w ramach godzin pracy biblioteki.
  • Obowiązuje cisza i spokój.
  • Uczniowie mogą korzystać z czytelni kiedy mają okienko, bądź czekają na zajęcia dodatkowe nie dłużej niż 2 godziny.
  • W czytelni można korzystać ze zbiorów bibliotecznych jak również
    z komputera nie dłużej niż 1 godzinę.
  • Internet służy jedynie do celów edukacyjnych.
  • Każdy uczeń korzysta z komputera logując się na własne konto internetowe.
  • Przy komputerze maksymalnie siedzą 2 osoby, pracując w ciszy i nie zakłócając pracy biblioteki.
  • Uczniowie przebywający w czytelni wpisują się do zeszytu zajęć czytelni.
  • Zabrania się instalowania nowych programów, bądź dokonywania zmian w już istniejących  oprogramowaniach.
  • Nie stosowanie się do w/w  punktów regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela- bibliotekarza.
  • Za wszelkie mechaniczne uszkodzenie sprzętu komputerowego odpowiada użytkownik, jeżeli jest nieletni szkody ponoszą rodzice.