7 października 2022 roku, już po raz trzeci nasza szkoła dołączyła do Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Od 5 października na korytarzach naszej szkoły zapanował wyjątkowy klimat promujący książkę. Powstały liczne dekoracje zachęcające uczniów do częstego sięgania po dobrą literaturę. Na dzień bicia rekordu w czytaniu podczas przerwy zaplanowano akcję „Starsi- Młodszym”, w bibliotece przygotowano dla najmłodszych „Strefę czytania”, na wybranej, długiej przerwie wszyscy obecni w szkole mogli w wybranym miejscu zatopić się w czytaniu przyniesionej tego dnia do szkoły książki. Inną formą promującą czytanie książek był drewniany teatrzyk Kamishibai, dzięki którym dzieci mogły wysłuchać bajkę pt.: „Dziewczynka z zapałkami” oraz „Legendę o śpiących Rycerzach.” Uczniowie, którzy byli tego dnia na wycieczce lub na basenie, również dzielnie włączyli się w wspólne czytanie. W południe wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami mogli uczestniczyć w pamiątkowym zdjęciu.        

Każdego roku akcja gromadzi tysiące osób czytających na przerwie z placówek w Polsce i za granicą. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna również zaangażowała się w tę akcję, dzięki czemu, mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia czytelniczego.