RADA RODZICÓW

Karolina Słowińska-Garbacik

Monika Wilczewska

Szanowni Rodzice,

Jako Przewodnicząca naszej szkolnej Rady Rodziców zwracam się do Was z prośbą o wspomożenie naszego budżetu na nadchodzący rok.

W zeszłym roku z Waszych składek udało się zrobić naprawdę wiele.  Sfinansowaliśmy nagrody w 12 szkolnych konkursach i medale dla naszych najlepszych sportowców. Na koniec roku wręczyliśmy nagrody pieniężne od RR dla dwóch wskazanych przez dyrekcję wybitnych uczniów. Dofinansowaliśmy wycieczki dla 15 uczniów w trudnej sytuacji. Co miesiąc opłacamy dystrybutory wody pitnej dostępne dla wszystkich dzieci w szkole. Pomogliśmy opłacić przejazdy naszych uczniów na zawody sportowe. Osłodziliśmy dzieciom Mikołajki i Dzień Dziecka kupując cukierki i lody oraz wiele akcesoriów, żeby uatrakcyjnić dzieciom ten wyjątkowy dzień. Co roku też kupujemy birety dla pierwszoklasistów, a także dyplomy i pamiątkowe gadżety dla odchodzących 8-klasistów.

Pamiętamy również o personelu szkoły i z okazji DEN oraz zakończenia roku wręczamy kosze z łakociami dla wszystkich pracowników szkoły. Do największych inwestycji stałych należało m.in. doposażenie parkingu w stojaki rowerowe – udało się zwiększyć pulę o prawie 100 miejsc. Zakupiliśmy także tablice korkowe na korytarz dla klas 0-3, drugą gablotę na ogłoszenia przed szkołą, kamizelki dla koła wolontariatu, mównicę na salę gimnastyczną. Kupiliśmy klimatyzatory przenośne do pokojów specjalistów gdzie zajęcia mają dzieci, a od maja temperatura jest tam często nie do zniesienia. Na zwieńczenie roku szkolnego odbył się w naszej szkole Rodzinny Piknik, na którym każda klasa miała swoje stoisko.

Jako Rada Rodziców postaraliśmy się zorganizować oprawę w postaci sceny, występu magika i fotobudki. Na pikniku występowali laureaci szkolnego konkursu Utalentowani, który był współinicjatywą RR.

Plany na nadchodzący rok również mamy ambitne. Chcemy kontynuować finansowanie szkolnych konkursów, pomoc uczniom w potrzebie, wspieranie okolicznościowych inicjatyw nauczycieli, a także piknik i ogólnoszkolny konkurs talentów. Z większych inwestycji myślimy o zakupie sprzętu sportowego na „aktywne przerwy”, o który prosili nauczyciele. Planujemy kupić rośliny i pufy do kącika na korytarz na piętrze, żeby było bardziej przytulnie i odprężająco. Mamy nadzieję zaaranżować małe patio, żeby w końcu można było z niego korzystać. Stojaków na rowery też nigdy za dużo.

Mamy dużo chęci do pracy i głowy pełne pomysłów. O wszystkim co robimy będzie można dowiedzieć się ze strony naszej szkoły w zakładce Rada Rodziców. Chętnie wysłuchamy wszystkich pomysłów i uwag. Zapraszamy do współpracy. Wszystkie ręce na pokład!

Basia Roszkowska

Przewodnicząca Rady Rodziców