Kolejne spotkanie Szkolnego Koła Bibliotecznego, które odbyło się w czwartek, 24 listopada zaowocowało powstaniem krótkich komiksowych opowieści. Proces ich tworzenia był bardzo przyjemny i zarazem kreatywny. Podczas wspólnej zabawy zrobiliśmy kilkanaście zdjęć, które przeszły metamorfozę w różnych aplikacjach. Następnie uczestnicy „budowali” nowy obraz oraz fabułę, korzystając zarówno z gotowych elementów, a także tworząc nowe ich wersje. Okazuje się, że komiks, to bardzo lubiana przez uczniów forma literacka i ma sporą grupę odbiorców w naszej szkole, co wyraźnie widać w wypożyczeniach bibliotecznych.

Dziękuję wszystkim uczniom za aktywny udział w warsztatach i zapraszam serdecznie do udziału w kolejnym spotkaniu – andrzejkowym – w najbliższy wtorek, 29 listopada 2022 r. Poniżej zaś, prezentujemy efekt naszej wspólnej pracy, czyli „Comiksowe non-fiction w bibliotece szkolnej”.

Agnieszka Makarewicz