W październiku, jak co roku, obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W ramach tegorocznej kampanii, organizowane były  dla naszych pierwszych klas spotkania  pt. „Pasowanie na Czytelnika”, czyli uroczyste przyjęcie do grona czytelników biblioteki szkolnej, podczas których najmłodsi uczniowie zapoznali się z księgozbiorem oraz zasadami korzystania z jego zasobów. Nowi czytelnicy otrzymali przy wypożyczaniu swoich pierwszych lektur, barwne zakładki do książek, które okazały się być miłą niespodzianą i wywoływały radość oraz uśmiechy dzieci. Zajęcia połączone zostały z czytaniem wybranych fragmentów ulubionych tekstów i nikogo nie trzeba było przekonywać, że czas spędzony z książkami jest super przygodą i warto po nie sięgać jak najczęściej.        

  Mając nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyć się z najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym i przyjaznym, zapraszam już teraz na kolejne spotkania z książką już w listopadzie.

                                                                                          bibliotekarz szkolny
                                                                                        Agnieszka Makarewicz