31 marca 2023 r. podczas zajęć w bibliotece szkolnej powstała kolorowa i inspirująca wystawa lapbooków, którą przygotowali uczniowie klasy 2B.  Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Pełni on funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy czy zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach, kopertach i na różnego rodzaju karteczkach. W tłumaczeniu jest to: „książka na kolanach”.

Podczas piątkowych zajęć uczniowie właśnie w taki sposób reklamowali i polecali swoje ulubione książki. Wykonane przez nich lapbooki stały się ciekawą promocją czytelniczą. Serdecznie dziękuję klasie 2B za aktywny udział w zajęciach i – jak zawsze – dobrą zabawę.