W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”, czyli bookcrossing, który  jest formą ruchomej biblioteki i ma na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole akcję bookcrossingu rozpoczynamy, w dniu szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego, czyli 12 grudnia 2022 r., ale będzie ona kontynuowana w bibliotece szkolnej jeszcze przez jakiś czas. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu.  Należy ją przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania, ponieważ ta leżąca bezczynnie na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika, dlatego dajmy szansę innym na jej przeczytanie.

Agnieszka Makarewicz
                                                                                   bibliotekarz szkolny