30 listopada 2022 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie edukacyjno-czytelnicze, w którym udział wzięli uczniowie klasy 2B. Zajęcia zainspirowane zostały ostatnio opracowywaną lekturą, pt. „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Na przygotowanej dla nich wystawie, drugoklasiści mogli odkryć inne książki tego autora, które znajdują się w zbiorach naszej biblioteki szkolnej. Czytane fragmenty „Mitów dla dzieci” oraz „List do czytelników”, przybliżyły postać autora zabawnych historyjek, lubianych nie tylko przez najmłodszych. Uczniowie zamienili się także w bibliotecznych detektywów i szukając dwóch zaginionych książek Grzegorza Kasdepke. Rozwiązywali zespołowo kolejne zadania, wymagające skupienia i spostrzegawczości. Tego dnia przypadła również wigilia św. Andrzeja, dlatego zakończyliśmy spotkanie czytając stare polskie przysłowia związane z tymi obrzędami. Nawiązaliśmy jeszcze do zwyczajów andrzejkowych i każdy wyciągnął los, z żartobliwym życzeniem szczęścia i pomyślności na najbliższą przyszłość.

Serdecznie dziękuję klasie 2B za aktywny udział i dobrą zabawę.