12 października 2022 r. uczniowie klasy 2B zawitali do szkolnej biblioteki. Pani Agnieszka Makarewicz – nauczycielka biblioteki, zaprezentowała uczniom przy pomocy teatrzyku kamishibai bajkę o oszczędzaniu wody pt.: „Po drugiej stronie gór”. Opowiadała ona historię dziewczynki o imieniu Aisza, która żyła w rejonie, gdzie brakowało wody. Uczniowie po wysłuchaniu bajki zastanawiali się w jaki sposób sami mogą ją oszczędzać. Snuli również opowieści o tym, jak wyglądałyby ich domy, gdyby przez dwa tygodnie nie było wody. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnorodnych książek o tematyce ekologicznej, znajdujących się w zbiorach biblioteki. Mamy nadzieję, że zajęcia zachęciły młodych czytelników do pogłębiania wiedzy w tym temacie.