3 lutego 2023 r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Pruszkowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu, dlatego budziła niemałe zainteresowanie i emocje.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Sylwia Wolnicka-Majewska, czytając wiersze ze zbioru Danuty Wawiłow pt. „Zapach czekolady”. Przedszkolaki szybko rozgościły się między regałami i oglądały z zachwytem kolorowe książki.

Z pomocą magicznej skrzynki, wspólnie snuliśmy opowieść o „Dziewczynce z zapałkami”, na podstawie Baśni H. Ch. Andersena, wymyślając dla niej szczęśliwe zakończenie.

Na zakończenie dzieci wysłuchały także fragmentów opowiadania L. Kołakowskiego „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca” i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek wykonane przez starszych uczniów.