Warsztat w dniu 4 grudnia 2018 dla klasy VIII – „Jak odkryć swoją drogę zawodową?”


W dniu 4 grudnia 2018r w Szkole Podstawowej nr 5 w Pruszkowie odbył się warsztat dla klasy VIIIa poprowadzony przez znakomitych praktyków z zakresu rynku pracy – Pana Marka Jurkiewicza, Dyrektora Generalnego firmy „InfoPraca” (zajmującej się pośrednictwem na rynku pracy) oraz Pana Mateusza Sikorowicza, właściciela i prezesa agencji marketingowej „The Cats”, zorganizowany przez p. Agnieszkę Łukasik – nauczycielkę języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 5.   Podczas spotkania prelegenci przybliżyli uczniom specyfikę obecnego rynku pracy, opowiadali także o tym jakie umiejętności są kluczowe na rynku pracy i w jaki sposób można je zdobyć. Podkreślili znaczenie wartości takich jak: odpowiedzialność, współpraca w grupie, umiejętności komunikacyjne, pielęgnowanie własnych zainteresowań i hobby, dzięki którym można (a nawet trzeba!) mieć przewagę nad konkurencją, kiedy nadejdzie czas szukania pracy. Mówili o tym, jak ważne jest szukanie tej dziedziny, w której czujemy się najlepsi i której zgłębianie przynosi satysfakcję – czy jest to psychologia, muzyka, taniec czy może programowanie albo grafika komputerowa. Chociaż  znalazł się czas także na pytania ze strony uczniów dotyczące ich planów i marzeń zawodowych, temat warsztatów nie został wyczerpany. Dziękujemy prelegentom, mamy nadzieję na powtórne spotkanie z klasą VIIIa i więcej informacji z pierwszej ręki na temat tego, jak osiągnąć sukces w przyszłym życiu zawodowym!