W dniu 4 marca 2019r w Szkole Podstawowej nr 5 w Pruszkowie odbył się warsztat dla klasy IIIa poprowadzony przez wolontariusza – menadżera z IKANO Banku, pana Bartosza Jamróz, który  wprowadził uczniów klasy IIIa w świat finansów i przedsiębiorczości.

Po krótkim wprowadzeniu na temat tego czym jest pieniądz i po co ludziom potrzebne są pieniądze pan Bartosz Jamróz wspólnie z dziećmi odpowiedział na następujące pytania: co to jest cena? Skąd się bierze cena? Jak można zarobić na produkowaniu i sprzedaży różnorakich produktów, np. telefonów komórkowych? Czy i dlaczego warto oszczędzać? Podczas spotkania prelegent przybliżył dzieciom specyfikę funkcjonowania świata finansów w przystępny, dopasowany do wieku odbiorców, sposób. Na zakończenie znalazł się czas także na pytania ze strony uczniów dotyczące świata finansów (a było ich sporo!) – łącznie z pytaniem „Ile Pan zarabia?”.

Dziękujemy prelegentowi, panu Bartoszowi Jamróz za odwiedzenie naszej szkoły, mamy nadzieję na powtórne spotkanie z uczniami (żądnymi wiedzy!) i  na przekazanie kolejnej porcji informacji z pierwszej ręki na temat tego, jak funkcjonuje świat finansów! Warsztat został zorganizowany przez panią Agnieszkę Łukasik, nauczycielkę języka angielskiego, w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie z Fundacją Nienieodpowiedzialni, prowadzącą charytatywny program.edukacyjno-projektowy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych, wprowadzający dzieci i młodzież w tajniki świata finansów oraz odpowiedzialnej przedsiębiorczości.