W dniach 07.01– 24.01 2019 r. Szkoła nr 5 w Pruszkowie zorganizowała zbiórkę dla Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Przeprowadzeniem całej akcji zajęła  się klasa 2A pod opieką wychowawcy pani Anny Kościuk.


Zostały wykonane plakaty informujące o zbliżającej się zbiórce. Można było znaleźć na nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze stowarzyszenia , gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona.Plakaty te zostały rozwieszone na korytarzach szkoły.

Zarówno uczniowie klas młodszych (kl. 0-3) jak i ich starsi koledzy
i koleżanki z klas 4-8 spisali się na medal – zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, smakołyki, zabawki, żwirek do kuwet, środki na odrobaczanie, ryż i makarony oraz środki czystości . Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i 30 stycznia przewiezione do stowarzyszenia.