Klasa 1b wzięła udział w konkursie organizowanym przez firmę EKO CYKL w ramach kampanii polsko-japońskiej „Do You Kyoto?”, „Czy robisz coś dobrego dla środowiska?”. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu ekologicznych słów do melodii  „Szła dzieweczka do laseczka”. Klasie 1b przyznane zostało specjalne wyróżnienie Prezesa Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. za pracę wyróżniającą się nawiązaniem do kultury japońskiej i polskiej oraz walor artystyczny i edukacyjny.  W ramach nagrody 19 marca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla dzieci z klas 0-3. W trakcie tego spotkania dzieci z klasy 1B zaśpiewały nagrodzoną piosenkę. Popularny dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Orłoś wraz z panią dr Katarzyna Michniewską przeprowadzili rozmowę  z quizem ekologicznym i nagrodami. Występujący poruszali tematy dotyczące segregacji odpadów komunalnych, niskiej emisji, smogu  i recyklingu. Podsumowaniem spotkania był pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Marcina Cichomskiego, który w ciekawy sposób zaprezentował magiczne sztuczki nawiązujące do sposobów zapobiegania powstawaniu odpadów, zasad segregacji odpadów i recyklingu.

Relacja filmowa z Warsztatów Ekologicznych EKO CYKL
Nagrodzona piosenka w wykonaniu klasy Ib
fot. Piotr Kowalski