W dniu 27 marca 2019 r. klasa III a miała okazję uczestniczyć w Kreatywnych Warsztatach Artystycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z jedną z technik rękodzielniczymi, a także uczyć się wykorzystywać różnorodne materiały i łączyć ze sobą faktury w pracach artystycznych.

Celem zajęć było kształcenie u dzieci nie tylko zdolności manualnych, wyobraźni, kreatywności, postrzegania przestrzennego, ale również nauka dobrej organizacji, samodzielności, pracy w zespole oraz wspieranie procesu logicznego myślenia. Poprzez aktywne odkrywanie i rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin sztuki uczniowie otrzymali porcję wiedzy jednocześnie dobrze przy tym się bawiąc.