Dnia 20 maja 2019 roku gościliśmy muzyków w składzie Agnieszka Snopek, Paweł Szymiaczek i Dariusz Goc. Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów celtyckich, poznali grę takich instrumentów jak dudy, bombard, buzuki, irlandzki bodhran. Młodsi uczniowie klas 0-3 wysłuchali muzycznej „Legendy o Leprikonie”, włączając się we wspólny śpiew, naukę gry na łyżkach czy taniec w kole przenieśli się w krainę kultury celtyckiej. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję posłuchać muzyki charakterystycznej dla Irlandii, Szkocji, Bretanii. Artyści zaprezentowali tradycyjny męski strój szkocki, czyli: kilt, sporran, obuwie kiltowe, tradycyjne, długie skarpety kiltowe. Z przyjemnością oglądaliśmy krótki pokaz stepu irlandzkiego w wykonaniu pani Agnieszki Snopek.