W piątek 31.05.2019 r.  uczniowie klasy IV a oraz IV c z okazji Dnia Dziecka wybrali się na wycieczkę do Nieborowa. Gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia u kowala”. W pięknym otoczeniu przyrody uczniowie mogli karmić konie oraz na nich jeździć. Wozem traperskim zwiedzali Puszczę Bolimowską. Na ogromnym placu zabaw mogli korzystać z różnych atrakcji. Strzelali z łuku, grali w badmintona, skakali na trampolinach, grali na mini polu golfowym, zjeżdżali na linie oraz jeździli na trójkołowych rowerach. Wszystko zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami. Radośni i uśmiechnięci udali się do kolejnego gospodarstwa na lekcję edukacyjną „Od ziarenka do bochenka”. Gospodyni w barwny sposób opowiedziała o różnych gatunkach zbóż oraz o tradycji pieczenia chleba. Uczniowie samodzielnie wyrabiali ciasto na chleb. Piekli również podpłomyki. W malowniczym ogrodzie uczniowie częstowali się świeżym chlebem oraz własnoręcznie zrobionym masłem. Karmili zwierzęta, bawili się w lesie w specjalnie przygotowanym miejscu. Na koniec dostaliśmy pięknie wypieczone chleby. To był wspaniały czas radości i beztroskiej zabawy.