Mamy wielką przyjemność poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu edukacyjnego pierwszej pomocy dla dzieci w klasach I-III, pt.: „Ratujemy i uczymy ratować” Fundacji WOŚP

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci będą uczyć się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Celem takich zajęć będzie przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy.

Dodatkowo otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji z uczniami: fantomy do ćwiczeń, telefony do nauki wzywania pomocy, książki dla nauczycieli, płyty DVD, tablice edukacyjne.