06 czerwca 2019 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych „Kochajmy pszczoły”. Zajęcia wzbogaciły ich wiedzę o życiu niezwykle ważnych pszczół, przyrodzie i ekologii. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi sprzętami stosowanymi przez pszczelarzy, takimi jak: mioderka, rozluźniacz czy podkurzacz. Dowiedzieli się jak powstaje miód, kto rządzi w ulu, kto w nim sprząta i co robią trutnie. Bogaty zestaw eksponatów zainteresował uczniów, a degustacja miodów utrwaliła wiedzę, dlaczego pszczoły są dla nas ważne. Część zajęć miała charakter warsztatowy, dzięki temu każdy mógł zrobić samodzielnie świeczkę z wosku pszczelego, a większość degustujących na długo zapamiętała smak miodelli.