Dnia 15 października 2019 r. odbyło się zakończenie
II edycji akcji ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Głównym celem przeprowadzanej akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Na spotkanie rozstrzygające konkurs została zaproszona Pani Wicedyrektor Sylwia Wolnicka–Majewska oraz szkolna pielęgniarka, które przeczytały dzieciom fragmenty z książki ,,Gang Słodziaków”. Wierzymy, że pasję do czytania trzeba zaszczepić dzieciom już od najmłodszych lat, dlatego zachęcajmy je do wspólnego czytania. Poprzez systematyczne czytanie dziecko uczy się samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, pobudza wyobraźnię.

Uczniowie w ramach tej edycji przygotowali prace konkursowe nawiązujące do Przygód Gangu Słodziaków, wykonane z materiałów użytych wtórnie (recyklingu).

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:

I MIEJSCE:
Elżbieta Dawidowicz, klasa I d,
Krystian Bereza, klasa I b,
Trafimau Stsiapan, kl II c,
Nikola Kocon, klasa III b.

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Michał Mrozowski klasa I a,
Marianna Mikulak klasa I c,
Łucja Kołodziejczyk klasa II d,
Wyrębkowska Alicja II b,
Testsowa Anna III a,
Panfic Mikołaj II a.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.