Już niedługo Szkoła Podstawowa nr 5 w Pruszkowie przyjmie imię Ignacego Jana Paderewskiego. Popiersie, obraz, tablica pamiątkowa, a może mural – było kilka propozycji, aby uczcić fakt nadania imienia naszej szkole. Mural okazał się pomysłem najbardziej trafionym – można było go wykonać stosunkowo szybko. Po akceptacji projektu, wolontaryjnie zadania podjął się pan Piotr Kowalski – tata dwojga naszych uczniów. Pan Piotr na co dzień zajmuje się fotografią i filmem, ale jego wielką pasją od dziecka była grafika i malarstwo. Zadanie nie było łatwe – w dwa dni wykonać kompletny mural z podobizną naszego patrona oraz sentencją, która stała się mottem szkoły. Udało się! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją fotograficzną ukazującą etapy powstawania malowidła w holu głównym naszej szkoły.