SZKOLNA KAMPANIA ’2019
„Promujemy życzliwość i kulturę osobistą”

Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku.

W tym roku proponujemy, aby tydzień od 18 listopada do 22 listopada był
Tygodniem Życzliwości w Szkole Podstawowej nr 5
im. I.J. Paderewskiego w Pruszkowie.

Szkolny Tydzień Tolerancji i Życzliwości uświadomi uczniom ważne wartości w życiu człowieka, przybliży znaczenie tolerancji, przyjaźni, koleżeństwa i pomocy drugiemu człowiekowi.