Koniec roku to idealny czas, aby go podsumować. Dla naszych uczniów był to czas nauki i rozwoju osobistego. Dla szkoły (nowej placówki) – czas ciężkiej pracy i „docierania się” w przestrzeni publicznej Pruszkowa.
W tym roku powstała nowa strona internetowa naszej szkoły oraz wystartował oficjalny fanpage na Facebooku.
W lutym odwiedził nas Maciej Orłoś z warsztatami ekologicznymi, a w marcu Prezydent Pruszkowa Pan Paweł Makuch, który odpowiadał na przeróżne pytania naszych uczniów.
Nasi uczniowie osiągali sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Julia Kowalska i Helena Jodłowska wystąpiły w ogólnopolskich finałach Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Agnieszka Włodarczyk wyśpiewała 3 miejsce w finale Konkursu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Śpiewaj, nie ziewaj”, a Jakub Pławiak zajął 15 miejsce w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Galileo”. Maks Kowalski został mistrzem Mazowsza w Karate, a Sonia Skotnicka otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Hrabia Potulicki we współczesnym Pruszkowie”
W maju odwiedziły nas i poprowadziły superlekcję wf-u wicemistrzynie 1 Ligi Kobiet – koszykarki Lidera Pruszków. W naszych progach witaliśmy również księdza biskupa Rafała Markowskiego, który przybył na rozdanie nagród w konkursie „Niepodległa oczami dziecka wczoraj i dziś”. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z Pierwszą Damą w Pałacu Prezydenckim.
Po wakacjach, wypoczęci i pełni sił przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „1000 powodów by czytać” w którym do wygrania było 1000 książek do szkolnej biblioteki. Po wspaniałej kampanii i wielkim zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się wygrać.
W listopadzie odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Nadanie naszej szkole imienia Jana Ignacego Paderewskiego oraz przekazanie sztandaru na długo zapisze się w historii placówki. Z tej okazji w holu głównym powstał pamiątkowy mural z podobizną naszego patrona oraz mottem szkoły.

Za wspaniały rok, pełen niesamowitych chwil i ciężkiej pracy chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy działają dla dobra naszej szkoły. Dziękujemy Władzom miasta Pruszkowa, dziękujemy rodzicom naszych uczniów, którzy nierzadko poświęcają wolny czas, aby organizować różne akcje na terenie szkoły. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za ich ciężką pracę. Ale przede wszystkim dziękujemy Wam nasi uczniowie, za waszą naukę i wytrwałość przez cały 2019 rok.
Wszystkim sympatykom naszej szkoły życzymy SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2020!