W dniu 24 stycznia 2020 r. uczniowie klas 0-I mieli okazję uczestniczyć
w zajęciach pod tytułem „Fascynujący Świat Mrówek” prowadzonych przez Mistrza pszczelarstwa Aleksandra Rębacza. W czasie godzinnych warsztatów, działając na wszystkie zmysły (wzrok, słuch, zapach, smak), w otoczeniu scenografii i licznych akcesoriów wprowadzeni zostali uczniowie w fascynujący i tajemniczy świat, tych pracowitych i silnych owadów. Tablice edukacyjne i obrazowość tych zajęć pozwoliła nam lepiej zrozumieć mrówki 
i ich wpływ na nasze otoczenie. Dowiedzieliśmy się również co łączy pszczoły z mrówkami 
i dlaczego my pszczelarze, tyle o nich wiemy. Gwoździem zajęć była oczywiście rodzina ŻYWYCH mrówek na czele z królową. Na koniec zajęć mogliśmy degustować miód spadziowy. Na pamiątkę zajęć otrzymaliśmy fotografię mrowiska, linijkę edukacyjną z mrówką oraz dyplom ukończenia warsztatów.