Dnia 29 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 0B spotkali się z Zespołem Kolejowego ABC. Nasi „zerówkowicze” doskonale wiedzieli, kim jest bohater Kampanii Kolejowe ABC – nosorożec Rogatek. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, torów, w pociągu, na dworcu i peronie. Poznali również znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi. Ponadto dowiedzieli się, gdzie można kupić bilet na pociąg i do kogo należy zgłosić się w przypadku zaobserwowania niebezpiecznej sytuacji w pociągu. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w dyskusji na temat noszenia odblasków. Dzięki aplikacji interaktywnej zaprojektowały własny piktogram, przypomniały sobie numery alarmowe i poznały zasady obowiązujące podczas podróży pociągiem.

 Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały upominki odblaskowe. Podziękowaliśmy Zespołowi Kolejowego ABC wręczając narysowanego Nosorożca Rogatka bohatera Kampanii Kolejowe ABC.