Konkurs dla uczniów VIII klasy

Jeśli jesteś zainteresowany prawem, to masz szansę na udział w konkursie z cennymi nagrodami rzeczowymi.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie organizuje trzecią już edycję Konkursu łączącego naukę o prawie i zabawę, pod hasłem Law In Action – czyli prawo na co dzień.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, że prawo jest wokół nich i mogą się zetknąć z jego działaniem na każdym kroku.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na coraz powszechniejsze zjawisko hejtu w Internecie i w realnym życiu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu Law In Action – czyli prawo na co dzień było stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, w którym uczestnicy przedstawią swój pomysł na przeciwdziałanie sytuacjom, w których granice wolności słowa są przekraczane i prowadzą do naruszenia godności osobistej drugiej osoby.

Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długość filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

link do strony, z pierwszych miejsc w I i II edycji Konkursu: https://liblink.pl/gRhM0KPlMJ

Regulamin, procedura zgłoszenia oraz przesyłania filmów i wszelkie niezbędne materiały dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej: https://liblink.pl/rQyr0FDj1y

Jeśli potrzebujesz konsultacji w zakresie prawa, zapraszam do kontaktu na lekcji.

pozdrawiam
Tomasz Iwaniuk