Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie
„Polacy i język francuski” organizowanym przez Liceum Francuskie pod patronatem Instytutu Francuskiego.

Klasy 0-4:

Narysuj Polaka, mówiącego po francusku Format A3, praca wykonana kredkami lub farbami plus zdanie w j. francuskim 5-20 słów, wyjaśniające dlaczego wybrałem tę postać.

Klasy 5-8:

Narysuj znanego Polaka, władającego j. francuskim. Format A3, wymagana gramatura papieru – minimum 160g. Praca wykonana dowolną techniką plus tekst w j.francuskim 20-50 słów wyjaśniające czym zainspirował mnie ta osoba (dlaczego?, co?, jak?)

Prace A3 plus tekst na luźnej kartce oddajemy w naszej szkole nauczycielowi, uczącemu języka francuskiego do czwartku 12 marca 2020. Na odwrocie pracy plastycznej i tekstu powinny widnieć szkoła i klasa, imię, nazwisko, uczestnika i nauczyciela. Nie powinno być żadnego napisu osobistego na pracy. Na laureatów czekają wartościowe nagrody.
Dla 3 pierwszych miejsc i 7 wyróżnień udział w warsztatach w języku francuskim, dyplomy, artykuły reklamowa LFV oraz bony zakupowe
do sklepu z artykułami kulturalnymi o wartości:
I miejsce: 500 zł, II miejsce 300 zł i III miejsce 150 zł.
15 kwietnia 2020 warsztaty w języku francuskim i wręczenie nagród.