Załóż domowy ogródek – posiej zioła w doniczki i obserwuj  ich wzrost.

Zimno, ciepło, gorąco – chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa dla całej rodziny, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował „skarb“ daje wskazówki stopniując słowa – zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.

Eksperyment z jajkiem.
Potrzebne będzie: jajko, ocet, szklanka, talerzyk.
Do szklanki nalewamy octu, następnie wrzucamy jajko(tak by całe było zanurzone w occie)
i nakrywamy talerzykiem, aby nie śmierdziało w całym domu. Dziecko może obserwować już po niedługim czasie oddziaływanie octu na jajko. Po 24h, wyjmujemy jajko i zmywamy skorupkę pod bieżącą wodą. W efekcie otrzymujemy dziwne jajko:)
Sam/a zbadaj jakie ono jest.

Może lubisz zwierzęta?
Przesyłamy link który nauczy cię jak rysować zwierzęta z dłoni   https://www.danonki.pl/znajdz-zajecie/odrysowywanie-z-dziecmi-zwierzeta-z-dloni.

Wazonik – słoik oklej kolorową plasteliną. Wykonaj z plasteliny różnorodne wzory.

A może Ty, drogi uczniu, masz pomysł na fajną zabawę, zajęcie, pracę, przepis na sałatkę lub ciasto i chciałbyś się nim z nami podzielić?

Możesz go do nas wysłać na adres e-mail: aneta.graczyk@sp5pruszkow.pl.

Życzymy dobrej zabawy!
Wychowawcy świetlicy