W czasie nauki zdalnej proponujemy wykorzystanie poniżej wymienionych źródeł dostępnych w Internecie, gdzie można bezpłatnie znaleźć książki do słuchana i do czytania:

  • wolnelektury.pl – ponad 5500 tytułów nie tylko lektur szkolnych. Serwis zawiera audiobooki i e-booki dostępne w wielu formatach w tym na czytniki.
  • lektury.gov.pl – serwis zawiera mnóstwo lektur począwszy od klasy pierwszej po liceum wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania.
  • woblink.com – po zarejestrowaniu można nieodpłatnie korzystać z ponad 1000 e-booków.
  • bookini.pl – oferta ok. 2000 e-booków z klasyki literatury polskiej i światowej.
  • polona.pl – największa w Polsce biblioteka cyfrowa, która bezpłatnie udostępnia zbiory Biblioteki Narodowej.
  • empik.com/czas-w-domu – empik udostępnia na 60 dni za darmo 13 tysięcy audiobooków i e-booków. Można tam znaleźć większość lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas szkoły podstawowej, a także dodatkowe opracowania, które ułatwią zrozumienie wątpliwych kwestii i będą nieocenioną pomocą przy nauce do egzaminów.

Oferta dla najmłodszych:

www.miastodzieci.pl – wiele ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, bezpłatne kolorowanki do pobrania, gry, zabawy, bajki, zagadki, a także materiały edukacyjne. Na tej stronie można zwiedzać muzea nie wychodząc z domu i bezpłatnie oglądać przedstawienia teatralne.