1. Quiz

https://quizizz.com/admin/quiz/5730e419e6436fb4a3e733f1/symbole-narodowe-i-wita-majowe

 1. Baw się i ćwicz   

https://puzzlefactory.pl/pl/kategorie/sporthttp://eisystem.pl/edut+erapeutica/spe4-8/pages/g.6.2.1.4.a.html

 1. Puzzle

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/jedzenie/217452-piramida-zdrowego-%C5%BCywienia-i-aktywno%C5%9Bci-fizycznej?fbclid=IwAR02s47wrnkEZ6DdKA9M7xunWqxDbyG6eip4G_m3wECfIdDrk97qyq88PHk

 1. Ruchowa ruletka
 1. Piramida zdrowia – Puzzle

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/jedzenie/217452-piramida-zdrowego-%C5%BCywienia-i-aktywno%C5%9Bci-fizycznej?fbclid=IwAR02QUc3DD0EWAGNyCETuDCLj9bkBcDYlwOUb-UuPGFdJiWs4p6-Kq9iQi4

 1. Pięciominutowe pomysły na sztuczki dla dzieci
 1. 34 niezwykłe sposoby na hodowlę roślin
 1. 30 pomysłów na recykling
 1. Sześć najlepszych eksperymentów w domu
 1. Kolorowe wulkany

Czas na wybuchy! Wszystkie zabawy, w których coś się przelewa, wylewa i musuje, są idealne dla chłopców! Potrafią ich zająć na bardzo długo! A jeśli przy tym potrzebujemy minimum składników, układ jest idealny!

Aby wykonać kolorowe wulkany, potrzebujecie:

 • 4 szklanki wypełnione wodą
 • bibułę w 3 kolorach (lub barwniki spożywcze)
 • kwasek cytrynowy
 • opakowanie sody oczyszczonej
 • strzykawka lub po prostu łyżka

W trzech szklankach barwimy wodę (w każdej na inny kolor) i wsypujemy kwasek cytrynowy, a w czwartej mieszamy ją z sodą oczyszczoną. Z ostatniej szklanki nabieramy strzykawką płyn i wlewamy go do każdej z kolorową wodą. Pod wpływem reakcji płyn zaczyna uciekać z pojemników, dlatego podłóżcie pod nie jakąś tacę czy blaszkę i obserwujcie spektakl kolorów!

 1. Kolorowy deszcz

Gdy znudzi Wam się zabawa kolorowymi wulkanami, choć obstawiam, że nie nastąpi to zbyt szybko, możecie przekształcić je w kolejny eksperyment!

Potrzebne:

 • szklanka (lub słoik) wypełniony wodą do 3/4 wysokości
 • pianka do golenia
 • barwniki spożywcze

Wystarczy, abyście wycisnęli piankę do golenia na powierzchnię wody, a następnie strzykawką, pipetą czy bezpośrednio z pojemnika wlewali kolorowy płyn. Chmura z pianki szybko napełni się barwami, a w wodzie zaobserwujecie niesamowity „deszcz”.