Kolorowe drzewa – praca plastyczna
https://pin.it/5VUEUCl

Puzzle:

Dość długie zdanie, związane z tematem spotkania, wypisujemy tak, że każde słowo znajduje się na osobnej kartce. Część słów rozkładamy na podłodze lub stole w odpowiedniej kolejności, resztę rozdajemy pomiędzy uczestników, których zadaniem jest ułożyć całość sentencji.

Zadanie z balona:

Wymyśl zawczasu zabawne zadania do wykonania, napisz je na małych karteczkach. Zwiń je i włóż do balonów, zanim je nadmuchasz. Dzieci po kolei przekłuwają wybrany balon igłą (pinezką), a animator (mama, tata, brat) odczytuje zadanie do wykonania.

 Co się zmieniło?

Dzieci w parach odwracają się tyłem do siebie zmieniając np. pięć szczegółów w swoim wyglądzie, po czym stają na wprost siebie i odgadują co zmieniło się w wyglądzie partnera.

Król i skarbiec:

Na środku kładziemy kawałek materiału. Dookoła układamy szary papier lub gazety. Jedna z osób jest królem, który siedzi na środku materiału z zawiązanymi oczami. Dookoła siebie król rozkłada swoje skarby: różne przedmioty. Na sygnał zbliża się złodziej i stara się coś ukraść. Król ma za zadanie złapać złodzieja lub rozpoznać dotykiem jaką rzecz skradziono.

Kim jestem?

Jeden z uczestników zabawy opuszcza pomieszczenie. Pozostali gracze wymyślają, kim jest nieobecny, np. aktorem, politykiem, pisarzem. Jego zadaniem jest po powrocie, za pomocą jak najmniejszej liczby pytań, odgadnąć swoją profesję. Wariant II – Uczestnicy zabawy pokazują za pomocą mimiki i gestów wymyślony dla zgadującego zawód.

Antonimy:

Zabawa w parach. Jeden z graczy ma za zadanie głośno wymówić dowolne słowo, do którego partner musi szybko dobrać wyraz przeciwstawny, np. mały- duży, ciepły – zimny, choroba – zdrowie, uroda – brzydota.

Pstrykające fanty:

Dzieci wpisują na małych kartkach drukowanymi literami po jednym dowolnym poleceniu, takim jednak, aby było możliwe do wykonania w warunkach, w jakich jest realizowana zabawa, np. Rozwiąż sznurowadła Markowi, Zrób 10 przysiadów śpiewając ulubioną piosenkę, Idź do Joli i powiedz jej do ucha coś miłego, Pokaż wszystkim jak tańczyłeś wczoraj na dyskotece.

Następnie gracze składają swoje kartki i na sygnał prowadzącego (wszyscy jednocześnie) pstrykają nimi w powietrze na środek sali. Po wymieszaniu kartek wchodzą po kolei do środka koła, podnoszą jedną z nich, czytają na głos polecenie i je wykonują.

Stworki warzywno – owocowe:

Potrzebne będą:
 1. Ulubione owoce
 2. Ulubione warzywa
 3. Wykałaczki
Sposób wykonania:
Przygotowujemy sobie ulubione umyte i pokrojone warzywa i owoce. W pokrojeniu warzyw i owoców mogą pomóc rodzice. Następnie możemy wykazać się pomysłowością i wykonać takie prace jak: zwierzątka, postacie, cudaki, stworki.

ZACHĘCAMY – ZRÓBCIE ZDJĘCIE SWOJEGO DZIEŁA I PRZEŚLIJCIE NA ADRES: aneta.graczyk@sp5pruszkow.pl 

Papuga z origami: