W roku szkolnym 2019/2020 w klasie 2b realizowana była innowacja pedagogiczna
„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania został wprowadzony do klasy II B projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. W ramach projektu dzieci pracowały metodą stacji, tworzyły plakaty, zakładki,  lapbooki,  wypełniały lekturniki, przebierały się za głównego bohatera książki – „Detektywa Pozytywkę”. Zorganizowaliśmy pokaz mody detektywistycznej oraz zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie  również tworzyli legowiska dla swych pupili.

Ewaluacja projektu pokazała jednoznacznie, iż innowacyjność zajęć przyczyniła się do rozwijania u dzieci przede wszystkim kreatywności i twórczego myślenia oraz zwiększenia zainteresowania czytelniczego. Wpłynęła również na umiejętność współpracy w grupie i poprawy techniki czytania.

Lidia_Bauer-Ruszczyk_-_Certyfikat_Klasy-2b-skompresowany