„Zwierzaki kochamy, więc im pomagamy”, „Pomagaj czworonogom”,  „Wszystkie łapy na pokład” – takimi hasłami wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. I.J Paderewskiego w Pruszkowie zachęcali koleżanki i kolegów do włączenia się w akcję zbiórki karmy, zabawek, koców, kołder i poduszek na rzecz Punktu Adopcyjnego prowadzonego przez Pruszkowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt. Zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu.

W ciągu trwającej ponad miesiąc akcji uczniowie zebrali: 150 kg karmy dla psów i kotów, 10 koców, 2 legowiska dla zwierząt, 10 smyczy oraz bardzo dużo, piękny i nowy drapak dla kotów. Wszystkie dary zostały starannie posegregowane i policzone przez naszych szkolnych wolontariuszy, a następnie zawiezione w dwóch turach przez opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu – p. Łukasza Gniazdowskiego, p. Agnieszkę Łukasik i p. Anię Strojek do  Punktu Adopcyjnego w Pruszkowie przy ul. Południowej 12.  Mieszkają w nim psy, które czekają na nowych właścicieli. Zbiórka zakończyła się sukcesem, przyniosła wiele radości i satysfakcji. Zebrana karma i przedmioty dla zwierząt pomogą podopiecznym Punktu przetrwać nadchodzącą zimę.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.