Portal edukacyjny Dyktanda.pl przygotował drugą edycję rozpoznawalnego konkursu Mistrz Ortografii.

Wszyscy uczestnicy mają za zadanie rozwiązywać dyktanda znajdujące się w serwisie Dyktanda.pl. Łącznie mogą wybierać spośród ponad pięciu tysięcy! Za udzielanie poprawnych odpowiedzi uczestnicy zdobywają punkty, które sumują się w rankingu. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że punkty otrzymuje się jedynie za pierwsze uzupełnienie każdego dyktanda.

Rywalizacja rozpoczyna się 14 maja 2021 r. Potrwa do 13 czerwca 2021 r.

Aby wziąć udział wystarczy zalogować lub zarejestrować się na Dyktanda.pl oraz kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na podanej poniżej stronie:
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii
Z kolei ranking szkół znajduje się tutaj:
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Do konkursu Mistrz Ortografii zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dyktanda odpowiadają poziomem trudności każdej z grup wiekowych.

Uczestnicy będą rywalizować o wartościowe nagrody. Trafią one w ręce zdobywców pierwszych 20 miejsc w danej grupie wiekowej. Łącznie nagrodzimy stu uczestników oraz trzy szkoły, których uczniowie uzbierają największą sumę punktów. Szkoły otrzymają nagrody w postaci pomocy dydaktycznych.

W jaki sposób będzie przebiegało zbieranie punktów przez szkoły?
Każdy uczeń, który:
1. w Module dla Szkół na Dyktanda.pl jest przypisany do klasy w danej szkole,
2. zaloguje się i kliknie “Zapisz się do konkursu” na tej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii
będzie zbierał punkty jednocześnie dla siebie oraz dla jego szkoły. Punkty przyznane za rozwiązywanie dyktand nie będą rozdzielane. Będą naliczane w obu rankingach w jednakowej wysokości – w prywatnym rankingu ucznia w jego kategorii wiekowej oraz w rankingu szkół.

Konkurs Mistrz Ortografii stanowi świetną okazję do powtórzenia i utrwalenia prawidłowej pisowni setek trudnych wyrazów. Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w konkursie Mistrz Ortografii edycja II!

Kamila Kwiecień
nauczyciel języka polskiego