Wspaniałe wieści popłynęły z Mazowieckiego Instytutu Kultury, gdzie odbył się online 44. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” 2021. Otóż, 3 miejsce w kategorii klas 0-3 zajął uczeń naszej szkoły Maksymilian Kowalski z kl. 3B.
„Warszawska Syrenka” to konkurs recytatorski z bogatą historią. Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną – to główne zadania Warszawskiej Syrenki. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Co roku, w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Na przesłuchania finałowe przyjeżdża ok. 200 dzieci z całego Mazowsza.

Gratulujemy Maksymilianowi sukcesu i życzymy dalszego rozwoju talentu.