Dnia 7 czerwca 2021 r. odbyła się wycieczka klas 4A i 4B do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE – krainy dinozaurów. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Pełnym emocji punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Wielkie zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczniowie zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków. W drugiej części Zwierzyńca odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. W Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Kolejnym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce zwane Sabatówką. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym można było również świetnie pobawić się na statku pirackim, kolejce górskiej, karuzeli oraz zjeżdżając na zjeżdżalniach.  Uwieńczeniem wycieczki była przejażdżka na rollercoasterze. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.