15 czerwca 2021 r. klasy 7B i 8A odwiedziły Mikołaja Kopernika. Uczniowie wspólnie zwiedzili stare miasto: Rynek Staromiejski, Ratusz, dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, fontanna znana z legendy o flisaku i żabkach, rodzinny dom astronoma, fragmenty murów miejskich z basztami m. in. Krzywą Wieżą i bramami: Mostową, Żeglarską i Klasztorną, Katedra Świętojańska. Wędrówka po Bulwarze Filadelfijskim zakończyła się wizytą w planetarium, w którym uczniowie uczestniczyli w pokazie astronomicznym przybliżającym wszechświat, gwiazdozbiory na niebie, tajemnice planet i galaktyk. Na koniec pobytu w Toruniu, podczas lekcji muzealnej, uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali i upiekli pierniki metodą o 500-letniej tradycji.