W ramach projektu Wojewody Mazowieckiego #Historia naszej wolności finansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022 został ogłoszony konkurs na reportaż opisujący wybrane wydarzenie z roku 1946, 1956 lub 1981. Prace konkursowe można przesyłać do 12 listopada 2021 r.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie reportażu literackiego, łączącego materiał autentyczny z fikcją literacką. Praca ma dotyczyć wybranych wydarzeń z roku 1946, 1956 lub 1981.

Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze prace, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą główną w konkursie jest tablet.
Regulamin konkursu dostępny jest w załączeniu.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/historia-naszej-wolnosci–konkurs-na-reportaz-literacki.

Serdecznie zapraszamy do udziału,
Kamila Kwiecień
Aleksandra Kurtz