W naszej szkole, 15 października 2021 r., decyzją Samorządu Uczniowskiego, obchodzimy dzień bez telefonu komórkowego.

Światowy dzień bez telefonu komórkowego (przypada na 15 lipca, ale wtedy są przecież wakacje) to nieformalne święto wymyślone po to, byśmy na chwilę się zatrzymali i przypomnieli sobie, jak wygląda prawdziwe życie. Pytanie tylko, czy w dobie smartfonów ktokolwiek z nas jest w stanie rozstać się na 24 godziny z komórką?

Czy da się bez tego urządzenia przeżyć jeden dzień?

Dzień bez telefonu komórkowego powstał po to, by przypomnieć ludziom, że istnieje życie poza ekranem komórki; że kontakty społeczne, niezakłócane dźwiękami SMS-ów i powiadomień, to całkiem fajna sprawa. Pamiętajcie, można iść do kawiarni i porozmawiać z ludźmi, bez sprawdzania co chwila, co tam w Internecie.