Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 5 ze względu na zaistniałą sytuację związaną z Covid-19, zamiast zaplanowanego apelu i przeglądu piosenek patriotycznych w klasach odbyły się quizy i mini konkursy patriotyczne, w których uczniowie popisali się wiedzą z zakresu symboli narodowych, geografii i historii Polski. Śpiewali pieśni patriotyczne i wykonywali prace plastyczne, tematycznie związane z tym świętem. Na parterze szkoły pojawiła się gazetka szkolna z wytworami artystycznymi dzieci zainspirowanymi Świętem Niepodległości. Korytarze szkolne tego dnia były pełne ducha patriotyzmu.

Uczniowie klasy 3A uczący się zdalnie również włączyli się w świętowanie 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W czasie lekcji on-line uczniowie zapoznali się z rolą, jaką odegrał Patron naszej szkoły – Ignacy Jan Paderewski w walce o wolność polskiego narodu. W południe, wszyscy w postawie stojącej, odśpiewaliśmy Hymn Polski. Powagi i odświętnego nastroju dodały patriotyczne tła, przedstawiające polską flagę- jeden z symboli narodowych.