Dnia 8 listopada 2021 r. klasy 5B i 6A wybrały się wspólnie do Łodzi. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z realizacji filmu. Proces twórczy obejmował stworzenie koncepcji, aż po realizację filmu. Uczniowie wcielali się w rolę scenarzysty, reżysera, operatora oraz aktorów.
Po warsztatach udaliśmy się na zwiedzanie Łodzi. Spacerowaliśmy po Księżym Młynie, weszliśmy na teren loftów ” U Scheiblera”, spacerowaliśmy po uznanej za najdłuższą handlową ulicę Europy- ulicę Piotrkowską, gdzie zobaczyliśmy między innymi wiele pięknych kamienic secesyjnych z początku XX wieku, słynną aleję gwiazd, fortepian Rubinsteina. Następnie spacerując po Manufakturze zwiedziliśmy dawne imperium fabrykanta Poznańskiego m.in.: przędzalnie, tkalnie, wykańczanie, elektrownie, domy familijne dla robotników, drewniany kościół Św. Józefa z XVIII w.