W poniedziałek, 15 listopada 2021 r., uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIIc oraz IIId odwiedzili Teatr Capitol w Warszawie, oglądając tam spektakl pt. „Wanna Archimedesa”. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat  najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków! Zabawny Krzysztof Tyniec, który wcielił się w postać Profesora Rozumnego, przedstawił przełomowe odkrycia tj.: prawo Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Nurkował w wannie, aby poznać prawo Archimedesa, przybliżył temat z przyciąganiem ziemskim, spotkał się z duchami oraz  podpowiedział nam, kto wymyślił koło. Spektakl był nie tylko dowcipny i pouczający, ale też stanowił bardzo ciekawy rodzaj interakcji pomiędzy aktorami a widownią.