19 listopada 2021 r. na terenie naszej szkoły zakończyła się druga już zbiórka charytatywna na rzecz Punktu Adopcyjnego w Pruszkowie zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu.

„Pomagaj czworonogom”, „Wszystkie łapy na pokład” – takimi hasłami na plakatach rozwieszonych na terenie szkoły wolontariusze zachęcali koleżanki i kolegów do włączenia się w akcję wspierającą punkt prowadzony przez Pruszkowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt.

Uczniowie zebrali: 270kg (!) pokarmu dla psów i kotów (to o 100 kg więcej niż w zeszłym roku 😊), 5 kocy, 45 kołder, 30 poduszek, 32 zabawki, 6 misek, szampon, 2 legowiska dla zwierzaków oraz nowa buda z materiału  dla psa. Wszystkie dary zostały starannie posegregowane i policzone przez naszych szkolnych wolontariuszy, a następnie przekazane do  Punktu Adopcyjnego w Pruszkowie przy ul. Południowej 12.  

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom za liczne dary i udział w akcji. Zebrana karma i przedmioty dla zwierząt pomogą podopiecznym Punktu przetrwać nadchodzącą zimę!