10 grudnia 2021 r. zakończyliśmy przedświąteczną akcję charytatywną organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem „Paczka dla Bohatera” na rzecz weteranów i kombatantów, ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Zbieraliśmy żywność długoterminową oraz produkty chemiczne. Dzień przed odebraniem zebranych w szkole darów wolontariusze z klas 7 i 8 posegregowali i przeliczyli zebrane produkty.

Zebraliśmy: 47 słoików obiadowych, 20 konserw, 14 słoików dżemów, 24 opakowania makaronu, 9 kg ryżu, 6 kg cukru, 5 kg kasz, 2 kg mąki, 3 oleje spożywcze, płatki owsiane, ketchup, musztardę, buliony i przeciery,  28 opakowań słodyczy oraz 15 opakowań środków chemicznych (płynów, środków czyszczących, szamponów i kremów).

Do darów spożywczych i chemicznych zostały dołączone piękne kartki bożonarodzeniowe wykonane ręcznie przez chętnych uczniów z naszej szkoły.

Wszystkim darczyńcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Dzięki Wam w sercach weteranów i kombatantów wojennych w czasie Bożego Narodzenia zagości wdzięczność i radość 😊

Z pozdrowieniami,
Szkolne Koło Wolontariatu oraz klasa IIIA