W dniach 13 i 14 stycznia 2022 r. w klasach 1-3 obyły się spotkania zorganizowane we współpracy z Fundacją „Pies Przewodnik”.

Pani Paulina, osoba niewidoma od urodzenia, zawitała w naszej szkole ze swoim towarzyszem, psem przewodnikiem Riwą. Przybliżyła nam aspekty życia osób niewidomych. Pokazywała w jaki sposób pies daje jej sygnały, gdzie ma iść, gdzie ma usiąść. Prezentowała również białą laskę używaną podczas samodzielnego poruszania się. Uczniowie słuchali wiersza Jana Brzechwy zapisanego w książce pismem Braille’a. W czasie spotkania mieli możliwość założyć specjalne okulary (symulatory widzenia), by móc przekonać się, jak to jest, gdy ma się bardzo dużą wadę wzroku. Zobaczyli również jak Pani Paulina radzi sobie w codziennych czynnościach np. z nalewaniem wody do kubka. Uczniowie byli zafascynowani, wciąż zadawali pytania. To były bardzo ciekawe i pouczające spotkania.