Drodzy uczniowie,

zapraszam do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim?”, organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.


Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych mogą być filmy edukacyjne o parkach narodowych dostępne na stronach:

www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oi9lgMgjpHF4zsj-vgr2_G

www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oHZO40PNcq2Ub5avwdW_Fb

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie:

www.pois.gov.pl/strony/o-programie/poiis-dzieciom/parki-narodowe-konkurs-plastyczny/rusza-konkurs-plastyczny-dla-szkol/.

Konkurs jest organizowany w kategorii wiekowej:
uczniowie klas IV- VI

Termin konkursu 28.01.2022 r.
Uczniowi zainteresowani udziałem w konkursie przesyłają zgłoszenia przez Dziennik Librus do 18.01.2022 r.

Jolanta Iwaniuk,
nauczyciel geografii