24 stycznia 2022 r. w naszej szkole gościła firma cukiernicza „Lekkie Ciacho” z Płocka. Profesjonalny cukiernik opowiedział uczniom klas 4D, 5A, 5B oraz 8A o receptach zdrowego odżywiania, o istocie czytania etykiet na produktach, znajdujących się na półkach w sklepach oraz o sposobie uchronienia się przed niebezpieczną chorobą, jaką jest CUKRZYCA!

Pani cukiernik zasygnalizowała bardzo ważną rzecz uczniom, iż cukier jest zupełnie niepotrzebny w naszym życiu. Zaprezentowała sposób przyrządzenia trzech słodkich wyrobów, ale bez użycia cukru, a z wykorzystaniem tylko i wyłącznie naturalnych produktów, takich jak: kasza jaglana, płatki kukurydziane, ryż preparowany, masło orzechowe, daktyle, miód i bakalie. Uczniowie podczas  zajęć sami wykonywali słodycze m.in. z kaszy jaglanej, miodu, orzechów, słonecznika, rodzynek. Po zakończonej pracy uczniowie degustowali zrobione przez siebie smakołyki m.in: kulki mocy, batoniki corn oraz fit nutellę. Było smacznie, zdrowo i pouczająco.